Powakacyjne Walne Zebranie KOSa.

12.09.2011

Powakacyjne Walne Zebranie KOSa.

Wakacje już za nami, nadszedł więc czas na podsumowanie tego, potencjalnie bogatego w ptasiarskie zajęcia, okresu.

Znakomitą okazją ku temu było zorganizowane niemalże spontanicznie Walne Zebranie członków Koła Ornitologicznego Studentów UG, które w całości odbyło się w Fabryce Naleśnika – przebieg to nietypowy, gdyż w przeszłości miejsce miała tam jedynie część nieoficjalna spotkań. Niemniej, swobodna atmosfera lokalu nie odebrała czci i powagi  sprawom poruszanym na zebraniu, a porządek obrad był respektowany przez wszystkich obecnych.

Głównym powodem zwołania posiedzenia był wybór nowego zarządu Koła. Dotychczas urzędujący, niestety musiał podać się do dymisji – niezbadane ścieżki losu oraz świadome życiowe wybory prezesa, wiceprezesa i sekretarza sprawiły, że nie mógł już dłużej efektywnie pełnić swojej funkcji.

Poprzez aklamację, nową przewodniczącą została (wcześniej oficjalnie namaszczona przez ustępującą prezes) Zuzanna Pestka, aktywna i zdolna studentka biologii na Uniwersytecie Gdańskim oraz jedną z najbardziej zaangażowanych członkiń KOSa. Również poprzez aklamację, wiceprzewodniczącą i sekretarzem Koła zostali nienamaszczeni przez nikogo (kolejno) Aleksandra Niemc oraz Jacek Mazur.

Z przyczyn ptasich, nowo wybrana pani prezes Zuzanna Pestka niestety nie mogła pojawić się osobiście na Walnym zgromadzeniu. Całe szczęście nawiedziła nas jej werbalna projekcja, która ludzkiej formy nabrała dzięki wykonanemu przez świeżo upieczonego sekretarza, techniką „atrament na kartce”, portretowi. Umożliwiło to zrobienie pamiątkowych fotografii starego i nowego zarządu w komplecie.

Dalsza część spotkania upłynęła na dyskusjach i opowieściach  przy akompaniamencie zapachu naleśników, brzęku szkła i łoskotu upadającej Jengi.

Po wszystkim, wrócili do domów, umyli zęby, zmówili pacierz i poszli spać.

Jacek Mazur, sekretarz